Projektas „Ledo pašalinimo produkto (ledo tirpiklio) poveikis metalui (korozijos priežasčių identifikavimas)“

eu

UAB „Stega“ viena iš veiklos sričių yra sniego tirpinimo ir ledo pašalinimo produktų gamyba. Bendrovės gaminami sniego tirpinimo ir ledo pašalinimo produktai skirti orlaiviams, aerodromų pakilimo takams, magistralėms, keliams ir šaligatviams. UAB „Stega“ gamindama ir realizuodama ledo tirpiklius susiduria su problema, kad užsakovai pageidauja ledo tirpiklių su vis mažesniu korozijos koeficientu. Dėl šios priežasties UAB „Stega“ bendradarbiaudama su „Fizinių ir technologijos mokslo centru“ planuoja sukurti naują produktą (ledo tirpiklį), kurio korozijos koeficientas būtų mažesnis nei šiuo metu rinkoje esamų ledo tirpiklių.

 

2014 m. rugsėjo 1 d. UAB „Stega“ pasirašė projekto „Ledo pašalinimo produkto (ledo tirpiklio) poveikis metalui (korozijos priežasčių identifikavimas)“ (Nr. VP2-1.3-ŪM-05-K-03-692) finansavimo ir administravimo sutartį pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ priemonę „Inočekiai LT“. Projekto suma (tinkamos projekto išlaidos) – 5.792,40 EUR. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Projekto tikslas – vykdyti inovacinę veiklą, skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą didinant šalies ūkio konkurencingumą, verslo produktyvumą ir aukštos pridėtinės vertės verslo lyginamąją dalį.

Projekto lėšomis bus finansuojamas ledo tirpiklių koroziškumo nustatymo tyrimas.

Naujas produktas (ledo tirpiklis) su mažesniu korozijos koeficientu būtų komercializuotas rinkoje, o tai padidintų bendrovės konkurencingumą rinkoje bei padidintų pajamas, taip pat paskatintų (padidintų) MTTP veiklos aktyvumą privačiame sektoriuje.

Daugiau informacijos:
Cheminių medžiagų gamybos specialistas
Egidijus Šlaustas
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.